Daugmales pamatskola

Par mūsu atkritumiem

Ir aprēķināts, ka Latvijā ~20- 30% no sadzīves atkritumiem veido iepakojums, to arī šķirojam! (www.zalais.lv) Mēs diemžēl nevaram sašķirot visus atkritumus, bet varam šķirot tos, kurus Latvijas uzņēmēji pārstrādā. Šogad arī Daugmales pamatskola ir sākusi šķirot atkritumus. Skolā ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. Tie ir dažādās krāsās, katram atkritumu veidam ir savs konteiners.

Ko drīkst un ko nedrīkst mest speciālajos konteineros?

Zilajā konteinerī, kas paredzēts papīra atkritumiem drīkst mest: avīžpapīru; kartonu; rakstāmpapīru; grāmatas; nešķirotu papīru. Kastes pirms izmešanas saplacināt. Nav ieteicams mest - papīru un kartonu, kas ir slapjš, netīrs. Dzeltenajā konteinerī, kas paredzēts plastmasas atkritumiem drīkst mest: plastmasa (PET*) dzērienu pudeles – saplacinātas; tīrus polietilēna maisiņus; plēves; kastes. Pirms izmešanas vēlams šos iepakojumus atbrīvot no pārtikas paliekām. Nav paredzēt - eļļas pudelēm, jogurta, krējuma un margarīna trauciņiem, vienreizējiem putuplasta traukiem, rotaļlietām, saimniecības precēm, sadzīves priekšmetiem, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojumam. *PET ir saīsinājums no jēdziena "Polietilēnteraftalāts". PET ir plastmasas veids ar augstu izturību, kas saglabājas, pat mainoties apkārtējai temperatūrai, kā arī ar mazu mitruma un gāzu caurlaidību. Visvairāk to izmanto minerālūdens, gāzēto atspirdzinošo dzērienu un eļļas pudeļu ražošanai. Zaļais konteinerī, kas paredzēts stikla atkritumiem drīkst mest: stikla burkas; pudeles; logu stiklu. Pirms izmešanas vēlams šos iepakojumus atbrīvot no pārtikas paliekām. Nav ieteicams mest – spoguļstiklu, autostiklu. Konteinerī, kas paredzēts metāla atkritumiem drīkst mest: metāla kārbas; burku vāciņus; dzērienu bundžas; Pirms izmešanas vēlams noņemt etiķetes, ja tas iespējams un atbrīvot no pārtikas paliekām. Nav ieteicams mest - metāllūžņus, foliju.

Atceries par bīstamajiem un videi īpaši kaitīgajiem atkritumiem. Tie ir medikamenti, krāsas, sadzīves ķīmijas iepakojums, sadzīves elektronika, baterijas un akumulatori u.c. Baterijas var nodot gandrīz katrā veikalā, arī mūsu skolā notiek „Bateriju vākšanas akcija”. Nolietoto sadzīves elektrotehniku iedzīvotāji bez maksas var nodot speciālos pieņemšanas punktos, vai šķirošanas laukumos. Atcerieties, ka speciālajos pieņemšanas laukumos pieņem tikai tās elektropreces, kas nav izjauktas! Uzzini kur Tev ērtāk un bez maksas atbrīvoties no nolietotām elektroprecēm un citiem sašķirotiem atkritumiem www.zalais.lv

     

maxresdefault

Seko Facebook


P-d.png

789px Work life balance rat race