Daugmales pamatskola

Arrow
Arrow
Slider

Vārda dienu šodien svin: Marģers, Anastasija

Tālrunis: +371 67957894

šķīvis
šķīvis
Starptautiskajā izglītības akcijā „Pasaules lielākā mācību stunda”, kas mudināja izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus, šogad piedalījās skolotāji no 51 Latvijas izglītības un kultūras iestādes, sagatavojot 111 tematiskos nodarbību plānus un iesaistot vairāk nekā 3000 bērnu un jauniešu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanā.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Atzinības raksti par veiksmīgu mācību plānu izstrādi tika piešķirti Daigai Barančanei (Brocēnu vidusskola) par nodarbību “Mans šķīvis – mana atbildība”, Oksanai Ostrovskai (Daugavpils Vienības pamatskola) par nodarbību “Ēd veselīgi – godīga tirdzniecība”, Anitai Muižniecei (Daugmales pamatskola) par nodarbību “Katram šķīvim savs stāsts”, Solvitai Lauzējai un Unai Moisejai (Jaunmārupes pamatskola) par nodarbību “Veselība un labs uzturs. Ārstniecības augi”, Agitai Ozoliņai (Jelgavas Valsts ģimnāzija Latvijā un Bernardsscholen Beļģijā) par nodarbību

“Pareiza ēdiena izvēle var mazināt badu”, Irinai Macanovai (Olaines 2.vidusskola) par nodarbību “Cik maksā šķīvis boršča?”, Zanei Lasei un Gitai Arājumai (Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums) par nodarbību “Tūrisma datu korelācija”, Renāram Rapam (Rīgas Hanzas vidusskola) par nodarbībām “Katram šķīvim savs stāsts”, “Pārtikas izniekošana” un “Veselīga ēdiena gatavošana”, Andrim Ģērmanim (Rīgas Valsts 2.ģimnāzija) par nodarbību “Ēšanas tradīciju ģeogrāfija pasaulē”, Sintijai Valuckai (Zemgales vidusskola) par nodarbību “No atkritumiem līdz gaismai”. 

Akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā norisinājās trešo gadu. Šī gada izglītības akcijas vadmotīvs bija ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids, kas saskan ar ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam.

Akciju Latvijā organizēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalstīja Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.

Visas stundas drīzumā tiks apkopotas digitālā publikācijā. Pašlaik akcijas materiāli iedvesmai ir pieejami vietnē: http://skolas.unesco.lv/lv/pasaules-lielaka-stunda; fotoreportāžas iespējams aplūkot šeit: http://ej.uz/lielastunda, bet video no mācību stundām apskatāmi UNESCO LNK Youtube kanālā https://www.youtube.com/watch?v=SRsB_HmNQFs&list=PLnaDt8sxMWmtNp0z5GgVWaioucpyPkOB3.

Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē http://worldslargestlesson.globalgoals.org, savukārt informācija latviešu valodā pieejama vietnē: www.skolas.unesco.lv.

Informāciju sagatavojusi:
Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante

maxresdefault

Seko Facebook